PMខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ចាប់បញ្ជូនជនសង្ស័យ​៦​នាក់ បទល្មើសធាក់​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​ និង​ប្រើប្រាស់​គ្រឿងញៀន ទៅ​តុលាការ==>រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ឯ.ឧ ឆាយ ឫទ្ធិសែន ដឹកនាំមន្ដ្រីបច្ចេកទេសថ្នាក់ក្រសួង និងមន្ទីរ ទៅពិនិត្យការដ្ឋានសាងសង់ផ្លូវ ២ខ្សែ និងស្ថានភាពផ្លូវរងការខូចខាតចំនួន ១កំណាត់ នៅក្នុងខេត្តព្រះវិហារ==>រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក៖ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ក្រសួងអញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការទៅកាន់សាធារណរដ្ឋកូរ៉េ==>ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ស្នើភាគីថៃ បន្តជួយបង្កលក្ខណៈងាយស្រួលដល់ពលករខ្មែរ ក្នុងការវិលត្រឡប់មកលេងស្រុកកំណើត នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី==>ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី គូសបញ្ជាក់ថា សន្និបាតប្រចាំឆ្នាំរបស់ក្រសួងមុខងារសាធារណៈខាងមុខនេះ នឹងមានការយកចិត្តទុកដាក់លើរបៀបរបបការងារ និងយន្តការដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពអនុវត្តការងារកាន់តែប្រសើរ==>បើកការដ្ឋានសាងសង់រមណីយដ្ឋានឆ្នេរខ្សាច់កម្សាន្តសាធារណៈ កម្រិតខ្ពស់ "ឆ្នេរព្រែកត្រែង" ក្រុងតព្រះសីហនុអភិវឌ្ឍរមណីយដ្ឋាន និងលើកកម្ពស់សោភ័ណភាព==>ក្រុមហ៊ុន East Group ស្នើសុំរដ្ឋបង្កើតតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសថ្មី១ នៅក្នុងខេត្ដព្រះសីហនុ==>កសិករនៅ​ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ដាំពោត​ដំណើប​ឆ្នាំ​នេះ ​លក់​ថោក​ជាង​ឆ្នាំ​មុន​ ហើយ​លក់​មិន​ដាច់​កែ​ឆ្នៃ​ធ្វើ​ពោត​កំបោរ​លក់==>សេចក្តីជូនដំណឹង ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ស្តីពីតម្លៃលក់រាយប្រេងឥន្ធនៈនៅតាមស្ថានីយ ដែលត្រូវអនុវត្តចាប់ពីថ្ងៃទី១១ ដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥==>ប្រមុខរដ្ឋស្តីទី សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឲ្យ លោកជំទាវ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃសាធារណរដ្ឋសឹង្ហបុរី ចូលជួបសម្តែងការគួរសម នៅវិមានព្រឹទ្ធសភា
ព័ត៌មានថ្មីៗពី គេហទំព័រ «ស៊ី អេច ខេ ញូវ»
ប្រធានគម្រោងសាងសង់៖ទំនប់បង្វែរចរន្តទិសទឹកស្ទឹងស្រែង ជួយទប់ស្កាត់ការបាក់ច្រាំង និងការហូរច្រោះជើងទេរប្រឡាយមេបេតុងខាងកើតដែលនាំទឹកទៅកាន់ខេត្តសៀមរាប ការពារពីជំនន់ទឹកភ្លៀងរដូវវស្សា
សៀមរាប ៖ ទំនប់បង្វែរចរន្តទិសទឹកស្ទឹងស្រែង ស្ថិតនៅក្នុងឃុំស្លែងស្ពាន... អានត... »
អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ ប្រជុំ​ត្រួតពិនិត្យ​ផែនការ​ប្រតិបត្តិការ​អចិន្ត្រៃយ៍ សម្រាប់​ឆ្នាំ​២០២៤ !
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០៧ ខែ​សីហា ឆ្នាំ​២០២៤ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង... អានត... »
ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធអ្នកសារព័ត៌មានកម្ពុជា ឯកឧត្តម ហ៊ុយ វណ្ណៈ ទទួល «ពានកិត្តិយសស្នាដៃឆ្នើម» ពីសមាគមសារព័ត៌មានអាស៊ាន មកពីប្រទេសថៃ
ភ្នំពេញ ៖ រដ្ឋលេខាធិការទីស្ដីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានសហភាពសហព័ន្ធអ្នកសារព័ត៌មានកម្ពុជា... អានត... »
អតីត​គ្រូ​រូបវិទ្យា​ជើងចាស់​នៃ​សាលា​បាក់​ទូក​ម្នាក់ ចូល​សម្រាក​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​កាល់ម៉ែ​ត ទទួលបាន​ការយកចិត្ត​ទុកដាក់​ពី​អតីត​សិស្ស​ខ្លួន​និង​អតីត​លោកគ្រូ​អ្នក​គ្រូបង្រៀន​ជាមួយគ្នា​!
នា​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​០៧ ខែ​សីហា ឆ្នាំ​២០២៤ នៅ​ហាង​អាហារ Doi Chang Coffee មុខ​មន្ទីរពេទ្យ​កាល់ម៉ែ​ត្រ... អានត... »
​ឯកឧត្តម រ័ត្ន ស្រ៊ាង ផ្ញើ​សារ​អបអរសាទរ និង​ថ្លែងអំណរគុណ​សម្តេច​ធិបតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត ដែល​បាន​អញ្ជើញ​អធិបតី​បើក​ការដ្ឋាន​សាងសង់ «​ព្រែកជីក​ហ្វូណន​តេជោ​» ជា​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រវត្តិសាស្ដ្រ​របស់​កម្ពុជា​
ឯកឧត្តម រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង​កងរាជអាវុធហត្ថ​លើ​ផ្ទៃ​ប្រទេស និង​ជា​មេបញ្ជាការ​កងរាជអាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ... អានត... »
ឯកឧត្តម រ័ត្ន​ស្រ៊ាង ផ្ញើ​សារលិខិត​គោរព​ជូន​ពរ និង​អបអរសាទរ​ជូន​ចំពោះ​សម្តេច​តេជោ ហ៊ុន សែន ក្នុង​ឱកាស​ខួប​ចម្រើន​ជន្មាយុ​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៥ សីហា ដែល​ជា​ថ្ងៃ​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​នៃ​ការបើក​ការដ្ឋាន​សាងសង់ «​ព្រែកជីក​ហ្វូណន​តេជោ​»
​ទំនើង​ចំ​ថ្ងៃ​ស៊យ​វាយ​ក្បាល​គេ​ឈឺដៃ​ខ្លួនឯង​ហើយ ត្រូវ​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ឃាត់ខ្លួន​កោរសក់​ទៀត​!
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ មាន​ក្មេង​ទំនើ​ង​០២​នាក់ ព្រោះតែ​ខឹង​មិត្ត​ភ័ក្ត្រ​មិន​ព្រម​ដើរលេង​ជាមួយ​ក្រុម​ខ្លួន... អានត... »
ហេតុតែ​ជា​ចំណូលចិត្ត ទោះ​ដឹង​ថា​សមត្ថកិច្ច​បង្ក្រាប ក៏​ប្រថុយ​បង្ហោះ​ម៉ូតូ​ឲ្យ​សម​នឹង​ចិត្ត​ដែល​ស្រលាញ់​ផងដែរ​!
​ក្មេង​ទំនើង​០៥​នាក់ រួមជាមួយ​ម៉ូតូ​ចំនួន​០៣​គ្រឿង ត្រូវបាន​កម្លាំង​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ... អានត... »
​ផឹក​ចំ​ទឹកត្នោតជូរ​រសជាតិ​ម៉ូតូ​ហោះ ត្រូវ​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ឃាត់​ខ្លួន​ទៅ​អប់រំ​!
នៅវេលា​ម៉ោង ២៣ និង ៤៥​នាទី​ទាបភ្លឺ ថ្ងៃទី​០១ ខែ​សីហា ឆ្នាំ​២០២៤ មាន​យុវជន​ទំនើ​ង... អានត... »
ក្រុមការងារ អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ នាំយក​អំណោយ​ចុះសួរសុខទុក្ខ លោកនាយ​ការិយាល័យ ដែល​មាន​ជំងឺ​កំពុង​សម្រាក​ព្យាបាល​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​!
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០១ ខែ​សីហា ឆ្នាំ​២០២៤ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី សៀ ទីន មេបញ្ជាការរង... អានត... »
ស្ងាត់ៗ​ស្មានថា​សមត្ថកិច្ច​ផ្អាក​បង្ក្រាប​ក្មេង​ទំនើង គ្រាន់តែ​មាន​សកម្មភាព​ថ្មី​ឡើង អាវុធហត្ថ​ភ្នំពេញ​ធ្វើការ​បង្ក្រាប​ទៀត​!
(​ភ្នំពេញ​) ៖ ក្នុង​រយៈកាល​ចុងក្រោយ​នេះ គេ​បាន​ឃើញ​សកម្មភាព​អាវុធហត្ថ​និង​នគរបាល... អានត... »
​អ្នក​មាន​ជាន់​ថ្មី សម្តែង​ឬ​ទ្ធិ​ក្នុង​ក្លឹប ត្រូវបាន​អាវុធហត្ថ​ភ្នំពេញ​ឃាត់ខ្លួន​បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ​!
នៅវេលា​ម៉ោង​ប្រមាណ ០០​និង​៣០​នាទី ថ្ងៃទី​២៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ មាន​មនុស្ស​ប្រុស​ស្រី​មួយក្រុម... អានត... »
ចាប់បុរស​ជា​ប្តី​កំហូច​ម្នាក់ វ៉ៃ​​ប្រពន្ធ និង​កូនស្រី ព្រោះតែ​ខឹង​ប្រពន្ធ​និង​កូនស្រី មិន​ទៅ​ជួយ​ស្ទូងស្រូវ​ស្រី​ស្នេហ៍ (​ប្រពន្ធ​ទី​២)
កំពង់ស្ពឺ ៖ បុរស​ជា​ប្តី​កំហូច​ម្នាក់ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​ឱ​រ៉ា​ល់... អានត... »
ចាប់មេប៉ុស្ដិ៍ឃុំអ្នកលឿង ខេត្តព្រៃវែង និងបក្ខពួក សរុបចំនួន៨នាក់ ពាក់ព័ន្ធករណីចែកចាយគ្រឿងញៀន, តុលាការសម្រេចឃុំខ្លួនដាក់ពន្ធនាគារ
ព្រៃវែង ៖ នាយប៉ុស្ដិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលឃុំអ្នកលឿង ខេត្តព្រៃវែង និងបក្ខពួកសរុបចំនួន៨នាក់... អានត... »
បន្ថែមរឿងប្រធានមន្ទីរសង្គមកិច្ចខេត្តស្វាយរៀង ​៖ក្រៅពីរឿងល្បិច យកលុយអំណោយអ្នកក្រីក្រ ដេញថ្លៃក្លែងក្លាយលុយជាង485លានរៀលចុះបាន28មុឺនរៀល ឃុបឃិតយកលុយរដ្ឋចែកគ្នាលុយ
អានត... »
ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង អញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​បើក​ការប្រកួត​បាល់ទាត់​ពាន​រង្វាន់​មិត្តភាព​សមាគម​យុវ​និស្សិត​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ប្រចាំ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​!
​នៅ​ព្រឹក ថ្ងៃទី​២៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ នៅ​បរិវេណ​វិទ្យាល័យ​បាក់​ទូក មាន​ប្រារព្ធ​ពិធី​បើក​ការប្រកួត​បាល់ទាត់​ពាន​រង្វាន់​មិត្តភាព​សមាគម​យុវ​និស្សិត​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ... អានត... »
បុរស​ម្នាក់ ដែល​ត្រូវបាន​គេ​ចាក់​យ៉ាង​រន្ធត់ បាន​ទទួលមរណៈភាព ក្រោយ​គ្រូពេទ្យ​ព្យាយាម​សង្គ្រោះ​អស់​ពេល​១​សប្តាហ៍​!
បុរស​ម្នាក់ ឈ្មោះ ទ្រ​យ កុសល ភេទ​ប្រុស អាយុ ៥០​ឆ្នាំ​មុខរបរ សន្តិសុខ ដែល​ត្រូវបាន​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ... អានត... »
ឯកឧត្តម រ័ត្ន ស្រ៊ាង ចេញ​ញត្តិ​គាំទ្រ​សារ​ពិសេស សម្តេច​តេជោ ហ៊ុន សែន ស្តីពី​កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ​អភិវឌ្ឍ​តំបន់​ត្រីកោណ​កម្ពុជា​-​ឡាវ​-​វៀតណាម និង​ថ្កោលទោស​ជន​ដែល​ញុះញង់ និង​បំភ្លៃ​ការពិត​
ក្រុមការងារ​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ បន្ត​ចុះ​ធ្វើការ​ផ្សព្វផ្សាយ​តាម​សាលា ស្តីពី​បញ្ហា​ក្មេង​ទំនើង និង​បញ្ហា​គ្រឿងញៀន​!
ដោយ​អនុវត្ត​តាម​ការណែនាំរ​បស់ លោកនាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ សៅ សុខា អគ្គមេបញ្ជាការ​រង... អានត... »
​អ្នក​ប្រើ​គ្រឿងញៀន ប្រុស​ស្រី​១៧​នាក់ ក្រោយ​ពី​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ឃាត់ខ្លួន បាន​បញ្ជូន​ទៅ​មណ្ឌល​ផ្សេងៗ​គ្នា​!
មនុស្ស​១៧​នាក់ ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​គ្រឿងញៀន ត្រូវបាន​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ក្នុង​ខណ្ឌ​ពោធិ៍​សែន​ជ័យ... អានត... »
​ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង ចាត់​ឲ្យ​ក្រុមការងារ នាំយក​អំណោយ ចុះសួរសុខទុក្ខ លោក​ប្រធាន​មន្ទីរ ដែល​ព្យាបាល​ដោយ​វះកាត់​សាច់​ដុះ​ក្នុង​ច្រមុះ​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​!
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង មេបញ្ជាការរង... អានត... »
យោធា​ជើង​ខ្លាំង​កាន់​AK ទៅ​គំរាមកំហែង​ពលរដ្ឋ ត្រូវបាន​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​បញ្ជូន​ដល់​តុលាការ​!
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៧ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ វេលា​ម៉ោង​ប្រមាណ ១៩ និង ៣២​នាទី មាន​ករណី​បុរស​ម្នាក់​បាន​ប្រើប្រាស់​កាំភ្លើង... អានត... »
​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់ បញ្ជូនទៅ​តុលាការ ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​លួច​ម៉ូតូ និង​គ្រឿងញៀន​!
កាលពី ថ្ងៃទី​១៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ កម្លាំង​មូលដ្ឋាន​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌទួលគោក... អានត... »
​ចោរ​ម្នាក់ ធ្លាប់​ធ្វើ​សកម្មភាព​គាស់​ផ្ទះ​ជាច្រើនលើក ត្រូវបាន​អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ ឃាត់ខ្លួន​បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ​!
កាលពី​វេលា​ម៉ោង ១២​និង​១០​នាទី ថ្ងៃទី​១៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤ ខណៈពេលដែល... អានត... »
ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក រ័ត្ន ស្រ៊ាង រួម​ជាមួយ​ក្រុម​ការងា​រ បាន​នាំ​យក​ទៀន​ព្រះវស្សា ព្រម​ទាំង​ថវិកា និង​ទេយ្យវត្ថុ​ចម្រុះ​ជាច្រើន​មុខ ប្រគេន​ដល់​ព្រះសង្ឃ​ដែល​គង់​ចាំ​ព្រះវស្សា​នៅ​វត្ត​កែវ​មុនី ក្នុង​សង្កាត់​ព្រែកកំពឹស ខណ្ឌដង្កោ