PMខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ចាប់បញ្ជូនជនសង្ស័យ​៦​នាក់ បទល្មើសធាក់​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​ និង​ប្រើប្រាស់​គ្រឿងញៀន ទៅ​តុលាការ==>រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ឯ.ឧ ឆាយ ឫទ្ធិសែន ដឹកនាំមន្ដ្រីបច្ចេកទេសថ្នាក់ក្រសួង និងមន្ទីរ ទៅពិនិត្យការដ្ឋានសាងសង់ផ្លូវ ២ខ្សែ និងស្ថានភាពផ្លូវរងការខូចខាតចំនួន ១កំណាត់ នៅក្នុងខេត្តព្រះវិហារ==>រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក៖ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ក្រសួងអញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការទៅកាន់សាធារណរដ្ឋកូរ៉េ==>ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ស្នើភាគីថៃ បន្តជួយបង្កលក្ខណៈងាយស្រួលដល់ពលករខ្មែរ ក្នុងការវិលត្រឡប់មកលេងស្រុកកំណើត នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី==>ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី គូសបញ្ជាក់ថា សន្និបាតប្រចាំឆ្នាំរបស់ក្រសួងមុខងារសាធារណៈខាងមុខនេះ នឹងមានការយកចិត្តទុកដាក់លើរបៀបរបបការងារ និងយន្តការដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពអនុវត្តការងារកាន់តែប្រសើរ==>បើកការដ្ឋានសាងសង់រមណីយដ្ឋានឆ្នេរខ្សាច់កម្សាន្តសាធារណៈ កម្រិតខ្ពស់ "ឆ្នេរព្រែកត្រែង" ក្រុងតព្រះសីហនុអភិវឌ្ឍរមណីយដ្ឋាន និងលើកកម្ពស់សោភ័ណភាព==>ក្រុមហ៊ុន East Group ស្នើសុំរដ្ឋបង្កើតតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសថ្មី១ នៅក្នុងខេត្ដព្រះសីហនុ==>កសិករនៅ​ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ដាំពោត​ដំណើប​ឆ្នាំ​នេះ ​លក់​ថោក​ជាង​ឆ្នាំ​មុន​ ហើយ​លក់​មិន​ដាច់​កែ​ឆ្នៃ​ធ្វើ​ពោត​កំបោរ​លក់==>សេចក្តីជូនដំណឹង ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ស្តីពីតម្លៃលក់រាយប្រេងឥន្ធនៈនៅតាមស្ថានីយ ដែលត្រូវអនុវត្តចាប់ពីថ្ងៃទី១១ ដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥==>ប្រមុខរដ្ឋស្តីទី សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឲ្យ លោកជំទាវ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃសាធារណរដ្ឋសឹង្ហបុរី ចូលជួបសម្តែងការគួរសម នៅវិមានព្រឹទ្ធសភា
​ដំណឹង​ស្វែងរក​ម្ចាស់​ម៉ូតូ​?
អាវុធហត្ថ​រាជធានី​ភ្នំពេញ សូម​ធ្វើ​ការប្រកាស​ស្វែងរក​ម្ចាស់​ម៉ូតូ​០១​គ្រឿង ម៉ូតូ​ម៉ាក​ស្គុប​ពី ពណ៌​ក្រហម ពាក់ ស្លាក​លេខ​ភ្នំពេញ 1HV-1525 បាន​ប្រទះឃើញ​នៅវេលា​ម៉ោង​៦:២៥​នាទី​ព្រឹក ថ្ងៃទី​០៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២២ នៅ​ចំណុច​ភូមិ​ឫស្សី​៣ សង្កាត់​ស្ទឹងមានជ័យ​ទី​២ ខណ្ឌមានជ័យ រាជធានី​ភ្នំពេញ​។​
​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌមានជ័យ បានឲ្យដឹងថា ម៉ូតូ​០១​គ្រឿង​ខាងលើ​នេះ សង្ស័យ​ជា​ម៉ូតូ​ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​ចោរកម្ម យក​មក​ប្លុង​ទុកចោល នៅ​ទីតាំង​ខាងលើ ហើយ​មាន​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ប្រទះឃើញ ទើប​រាយការណ៍​ដល់​ស​ម​ត្ថ​កិច្ច​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌមានជ័យ ចុះ​ទៅដល់​កន្លែងកើតហេតុ ដើម្បី​យក​មក​រក្សាទុក​ស្រាវជ្រាវ​ស្វែងរក​ម្ចាស់​។​
​បច្ចុប្បន្ន​ម៉ូតូ​០១​គ្រឿង​នេះ កំពុង​រក្សាទុក​នៅ​មូលដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខណ្ឌមានជ័យ អាស្រ័យ​ហេតុ​ដូចនេះ បើ​ម្ចាស់​ម៉ូតូ​ឬ​បងប្អូន​ណា បាន​ស្គាល់​ម៉ូតូ​ដូច​ភិនភាគ​ខាងលើ សូម​មក​ទំនាក់ទំនង នៅ​មូលដ្ឋាន​អាវុធហត្ថ​ខណ្ឌមានជ័យ ហើយ​សូម​ភ្ជាប់​មក​ជាមួយ​នូវ​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ​មក​ជាមួយ​ផង ដើម្បី​ទទួលយក​ម៉ូតូ​ត្រឡប់​ទៅ​វិញ​តាម​ការ​គួរ​៕