PMខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ចាប់បញ្ជូនជនសង្ស័យ​៦​នាក់ បទល្មើសធាក់​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​ និង​ប្រើប្រាស់​គ្រឿងញៀន ទៅ​តុលាការ==>រដ្ឋមន្រ្ដីក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ឯ.ឧ ឆាយ ឫទ្ធិសែន ដឹកនាំមន្ដ្រីបច្ចេកទេសថ្នាក់ក្រសួង និងមន្ទីរ ទៅពិនិត្យការដ្ឋានសាងសង់ផ្លូវ ២ខ្សែ និងស្ថានភាពផ្លូវរងការខូចខាតចំនួន ១កំណាត់ នៅក្នុងខេត្តព្រះវិហារ==>រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងធនធានទឹក៖ដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ក្រសួងអញ្ជើញបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការទៅកាន់សាធារណរដ្ឋកូរ៉េ==>ឯកឧត្តម សុខ លូ អភិបាលខេត្តបាត់ដំបង ស្នើភាគីថៃ បន្តជួយបង្កលក្ខណៈងាយស្រួលដល់ពលករខ្មែរ ក្នុងការវិលត្រឡប់មកលេងស្រុកកំណើត នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី==>ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ឯកឧត្តម ហ៊ុន ម៉ានី គូសបញ្ជាក់ថា សន្និបាតប្រចាំឆ្នាំរបស់ក្រសួងមុខងារសាធារណៈខាងមុខនេះ នឹងមានការយកចិត្តទុកដាក់លើរបៀបរបបការងារ និងយន្តការដើម្បីបង្កើនប្រសិទ្ធភាពអនុវត្តការងារកាន់តែប្រសើរ==>បើកការដ្ឋានសាងសង់រមណីយដ្ឋានឆ្នេរខ្សាច់កម្សាន្តសាធារណៈ កម្រិតខ្ពស់ "ឆ្នេរព្រែកត្រែង" ក្រុងតព្រះសីហនុអភិវឌ្ឍរមណីយដ្ឋាន និងលើកកម្ពស់សោភ័ណភាព==>ក្រុមហ៊ុន East Group ស្នើសុំរដ្ឋបង្កើតតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសថ្មី១ នៅក្នុងខេត្ដព្រះសីហនុ==>កសិករនៅ​ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ដាំពោត​ដំណើប​ឆ្នាំ​នេះ ​លក់​ថោក​ជាង​ឆ្នាំ​មុន​ ហើយ​លក់​មិន​ដាច់​កែ​ឆ្នៃ​ធ្វើ​ពោត​កំបោរ​លក់==>សេចក្តីជូនដំណឹង ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ស្តីពីតម្លៃលក់រាយប្រេងឥន្ធនៈនៅតាមស្ថានីយ ដែលត្រូវអនុវត្តចាប់ពីថ្ងៃទី១១ ដល់ថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥==>ប្រមុខរដ្ឋស្តីទី សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អនុញ្ញាតឲ្យ លោកជំទាវ ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃសាធារណរដ្ឋសឹង្ហបុរី ចូលជួបសម្តែងការគួរសម នៅវិមានព្រឹទ្ធសភា
សកម្មភាព​ការងារ​របស់​ខណ្ឌ​រដ្ឋ​បាល​ជលផល​កំពង់ឆ្នាំង​បន្តសកម្មភាព​ល្បាត និង​បង្ក្រាប​សកម្មភាព​នេសាទ​ខុសច្បាប់ នា​ថ្ងៃ​ទី​១៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២៤
ខេត្ត​កំពង់ឆ្នាំង ៖ នា​ថ្ងៃ​ព្រហស្បតិ៍ ១៤​កើត ខែ កត្តិក ឆ្នាំរោង​ឆស័ក ពុទ្ធ​សករាជ ២៥៦៨ ត្រូវ​នឹង​ថ្ងៃទី​១៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២៤ ខណ្ឌ​រដ្ឋបាល​ជលផល​កំពង់ឆ្នាំង​បាន​បន្ត​សកម្មភាព​ល្បាត ដើម្បី​បង្ក្រាប​បទល្មើស​នេសាទ​នានា ដោយ​បាន​ធ្វើ​បែងចែក​ជា​ពីរ​ក្រុម ៖
+​ក្រុមទី​១ ខណ្ឌ​រដ្ឋបាល​ជលផល​កំពង់ឆ្នាំង ផ្នែក​រដ្ឋបាល​ជលផល​កំពង់ប្រាសាទ សង្កាត់​រដ្ឋបាល​ជលផល​ជល​គិរី សង្កាត់​រដ្ឋបាល​ជលផល​ចុង​កោះ និង​សហគមន៍​នេសាទ​ភូមិ​ថ្មី សហគមន៍​នេសាទ​អន្លុង​មេត្រី​សែន​ជ័យ ដឹក​ដោយ​លោក លី ឡា នាយ​ខណ្ឌ​រដ្ឋបាល​ជល​ផល​កំពង់ឆ្នាំង កម្លាំង​ចូលរួម​សរុប​ចំនួន​១៧​នាក់ និង​មធ្យោបាយ​កាណូត ០៤ គ្រឿង បាន​ចុះ​ទៅ​ដល់​ចំណុច​ក្រាំង​យូ​វ និង​មេទឹក​ទំនប់​ក្បាល​កន្លង់ ជា​ដែន​នេសាទ ស្ថិត​នៅ​ក្រោយ​ភូមិ​ក្រាំង​យូវ និង​ភូមិ​ក្បាល​កន្លង់ ឃុំ​ពាម​ឆ្កោក ស្រុក​ជល​គិរី ខេត្ត​កំពង់ឆ្នាំង​។
​ក្នុងនោះ ក្រុម​ការងារ​បាន​ប្រទះឃើញ​ការធ្វើ​នេសាទ​ប្រើ​ឧបករណ៍​លូ​រួមផ្សំ​របាំង​ស្បៃ​មុង បន្ទាប់មក​ក្រុម​ការងារ​បាន​ឯកភាព​គ្នា​ធ្វើ​ការរុះរើ និង​បំផ្លាញចោល​ឧបករណ៍​នេសាទ​ខុសច្បាប់​នៅនឹងកន្លែង​។​
+​ក្រុមទី​២ ផ្នែក​រដ្ឋបាល​ជលផល​កំពង់ប្រាសាទ នៃ​ខណ្ឌ​រដ្ឋបាល​ជលផល​កំពង់ឆ្នាំង សហការ​ជាមួយ​សហគមន៍​ភូមិ​កោះធំ​, សហគមន៍​នេសាទ​ស្វាយ​រំពា​សែន​ជ័យ​សែន​ជ័យ ដឹក​ដោយ​លោក ស៊ឹម សេង​លី កម្លាំង​សរុប ចំនួន ១២ នាក់ និង​
​មធ្យោបាយ​កាណូត​ក្នុង​កិច្ច​ប្រតិបត្តិការ​នេះ ០៣ គ្រឿង ចុះ​ប្រតិបត្តិ​ការប្រទះឃើញ​ការធ្វើ​នេសាទ​ដោយ​ប្រើ​ឧបករណ៍រ​បាំង​លូ​ស្បៃ​មុង ចំណុច បឹង​ឆ្នុក​អណ្តែង ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ពាម​ពពេច ឃុំ​កោះ​ថ្កូវ ស្រុក​ជល​គិរី ខេត្ត កំពង់ឆ្នាំង​។
​ក្រុម​ការងារ​បាន​ឯកភាព​គ្នា​ធ្វើការ បំផ្លាញចោល​ឧបករណ៍​នេសាទ​ខុសច្បាប់ ដូចខាងក្រោម​៖
– របាំង​ស្បៃ​មុង​ចំនួន​០២​ករណី ស្មើនឹង ២៥​កន្លែង ប្រវែង ១១៥០​ម លូ​ស្បៃ​មុង​ចំនួន ២៥​គ្រឿង បង្គោល​ចំនួន ៥០០ ដើម ។ ទន្ទឹម​នោះ​ដែរ ក្រុម​ការងារ​ក៏​បាន ចាក់​លែង​ត្រី​ចំរុះ ចូល​ដែន​នេសាទ​វិញ​ចំនួន ៧០​គ​ក្រ ៕